مجموعه خدماتی هفت آسیاب

چند نکته در مورد تولید محتوا

  • هفت آسیاب
  • وبلاگ
  • مطالب عمومی
  • سئو و بهینه سازی
  • چند نکته در مورد تولید محتوا
چند نکته در مورد تولید محتوا

تولید محتوا از اصلی ترین و مهمترین اصول موفقیت در عرصه تجارت الکترونیک می باشد. با یک بررسی جزئی می توانید متوجه شوید که تمامی سایت های بزرگ اعم از دیجی کالا، تبیان، زومیت، بامیلو، خبرگزاری فارس و ... با تولید محتوای اختصاصی و حرفه ای به موفقیت دست یافته اند.

در ادامه برخی از مواردی که باعث بهبود تولید محتوای شما می شود را شرح می دهیم ؛

 

استفاده از تصاویر تخصصی و پیام تصویری

تصاویر همیشه یک ابزار قدرتمند برای افزایش رتبه در موتور های جستجوگر از جمله گوگل بوده اند. طبق نتایجی که دانشمندان گرفته اند مغز انسان تصاویر را 63 هزار برابر بهتر از متون به خاطر می سپارند.
توجه داشته باشید تصاویری که استفاده می کنید باید بصورت اینفوگرافیک تخصصی باشند و اگر از سایر وب سایت ها کپی برداری کنید ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد.

 

هرگز محتوای تکراری و کپی استفاده نکنید

اگر اصلا محتوای جدید در سایت نگذارید خیلی بهتر از این است که سایت خود را با محتوای کپی، بی ارزش کنید!
شاید یک متن را در گوگل جستجو کنید و ده سایت مختلف را باز کنید و 5 تا از آنها محتوای مشابهی داشته باشند و فورا آنها را ببندید و اگر بعدا چیز دیگری سرچ کردید به آن سایت ها مراجعه نکنید چراکه می دانید محتوای کپی داشته اند!
گوگل به این سایت ها رتبه منفی می دهد، پس ارزش سایت خود را با این محتوای کپی پایین نیاورید

 

حتما از سرتیتر های جذاب و مرتبط استفاده کنید

سرتیتر ها به H1 تا H6 گفته می شود که استفاده از آنها در تمامی محتوا امری واجب است. چراکه موتورهای جستجوگر به این سرتیتر ها توجه خاصی دارند.
توجه داشته باشید که استفاده از آنها با محدودیت هایی نیز همراه است، به عنوان مثال نباید در هر صفحه از یک سرتیتر H1 بیشتر استفاده کنید!
اما نکته مهم این است که باید سرتیتر ها را جذاب و مرتبط با متن بنویسید، کاربر ابتدا سرتیتر را می خواند و اگر از سرتیتر خوشش بیاید ادامه متن را می خواند!

 

سعی کنید یک دست ننویسید

از نوشتن متن های طولانی و پشت سر هم و بدون فاصله دوری کنید. 
حتما قبل از ارسال پست، متن خود را ویراستاری کنید، مثلا یک پاراگراف را بیشتر از 5 سطر ادامه ندهید. در بین پاراگراف ها از تصاویر استفاده کنید!
مخاطب معمولا اگر در نگاه اول ببیند که این صفحه ده ها سطر متن پشت سر هم دارد، بلافاصله خسته شده و صفحه را می بندد

 

محتوای خود را با موضوع جدید بنویسید

سعی کنید موضوعی که انتخاب می کنید تکراری نباشد، بهتر است ابتدا موضوع مطلبی که در ذهن دارید را در گوگل جستجو کنید و اگر دیدید که بسیاری از سایت ها در این باره نوشته اند، سعی کنید دنبال موضوع جدید تری بگردید تا رقیب کمتری داشته باشید

نظرات

ارسال نظرات

کد امنیتی